Introducing the Kingston FURY Beast 16GB DDR4 3200MHz Memory KF432C16BB/16, a powerful upgrade to optimize your gaming, video editing and rendering experience. With speeds up to 3733MHz1, this
| Manufacturer | Kingston |
|---|---|
| Manufacturer Part | KF432C16BB/16 |
| UPC | 740617319859 |
| Memory Capacity | 16GB (1X) |
| Memory Type | DDR4 |
| Channel Mode | No (Single stick) |
| Memory Frequency | 3200MHz |
| Memory Speed | DDR4 3200 (PC4-25600) |
| Memory Latency | 16-20-20 |
| Mem Cas Latency | 16 |
| Memory Voltage | 1.35V |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |





